Yükleme Körükleri ve Rampa Çeşitleri

Yükleme Sistemleri.

Rampa yükleme sistemleri temel prensip olarak, yüzey platformunun altında bulunan hidrolik motor, platformu istenen seviyeye kaldırarak / indirerek aynı zamanda da ucundaki ilave parçayı da açarak en uygun geçiş ortamını oluşturur.

Yükleme Sistemleri sayesinde lojistik kaygılarınız en aza inecek;

Depo zemini ile park etmiş araçlar arasındaki yükseklik ve mesafe farkını dengelemek için etkili bir yol mu arıyorsunuz? Aramayı durdurun.
Yükleme sistemleri özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Yükleme sistemleri işletme maliyetlerini düşürmenize ve çalışanlarınız için güvenli bir çalışma ortamı sağlamanıza yardımcı olmak için kaliteli hizmetler sunuyoruz.
Bu sistemler ayrıca seksiyonel kapılar ve hızlı PVC kapılarla senkronize bir şekilde kurulabilmekte ve işletilebilmektedir.

 

Yükleme Sistemleri Ana Hatlarıyla;

Yükleme Körükleri ve Rampalardan oluşmaktadır.

Yükleme Rampaları:

Ayrıca, silindirlerinde bulunan acil stop ventilleri ile de donatılmış olan yükleme rampaları. hızlı bir şekilde rampayı korumaya almanın yanında, yükleme yapılan konteynerın yükleme işlemleri bitmemişken yanlışlıkla hareket etmesi durumunda bu güvenlik yapılandırması extra önem arz eder. Böylelikle iş kazalarını önleyerek hem iş hemde zaman kaybını en aza indirir. Yükleme rampaları, her türlü yükleme esnasında güvenli ve pratik çözümler sunar.

Rampa yükleme sistemleri ölçüleri genellikle standarttır ancak ihtiyaç halinde özel imalatta yapılabilmektedir. Montaj yapılacak alanın keşfinin yapılması akabinde detaylı ölçüler ile montaj ve mekanizma çalışma boşluğu ayarlanır. İmalat yapılması akabinde yükleme rampaları önceden hazırlanmış olan bölgeye oturtularak devreye alınması sağlanır.

Yükleme Rampası Çeşitleri:

  • – Hidrolik yükleme Rampası
  • – Menteşeli yükleme rampası
  • – Teleskopik yükleme rampası
  • – Dik yükleme rampası
  • – Seyyar yükleme rampası
  • – Makaslı platform rampa

Yükleme Körükleri:

Yükleme körükleri; bir depo veya ambar binasında yükleme ve boşaltma yaparken, bina ile kamyon şasisi arasında geçirimsiz bir köprü görevi görürler. Böylelikle sıcaklık, nem ve toz seviyeleri en aza indirilecek ve kargo bu faktörlerden etkilenmeden güvenle yükleme alanını terk edebilecektir.

Firmamız, sızdırmazlık ihtiyaçlarınıza göre en iyi çözümü bulmanız için farklı yapı ve fonksiyonlara sahip körükler sunmaktadır.

Yükleme körükleri; mekanik körükler ve şişirilebilir körükler olarak ikiye ayrılır.

Yükleme Körükleri

Yükleme Körükleri

Rampa Çeşitleri

Rampa Çeşitleri