Temassız Anahtarlar

COVID-19 nedeniyle tedirgin günlerden geçiyoruz,özellikle ortak kullanılan kapıların kolları hijyen açısından dokunmaya çekindiğimiz objeler arasında ilk sırada. Konu, tasarım ve inovasyon dünyasının da yeteri kadar ilgisini çekmiş olacak ki, pek çok tasarımcı farklı çözümlerle karşımıza çıkıyor.

Birkaç örnek vermemiz gerekirse;

Tasarımcı tarafından kapı topuzları için düşünülen bu aparat. Topuzu kavramak yerine aparatı takıyor, ardından kolunuzla kapıyı açıyorsunuz. 3 boyutlu yazıcıyla üretilen tasarım, farklı büyüklükteki topuzlar için ayarlanabilir özellikte.

Matteo Zallio yorumuyla Handy için ‘kişisel kapı kolu’ demek mümkün. Dışarı çıkarken çantanıza atıyorsunuz, karşınıza herhangi bir kapı çıktığında kapı koluna takıp açıyorsunuz.

Materialise tarafından üretilen tasarım, kapı koluna monte ediliyor, kapıyı kendi kolunuzla açmanıza yardımcı oluyor.

Bu akıllaca tasarımlar her ne kadar kullanışlı olsa da Otomatik Kapı Otomasyonu sayesinde temasın çok yoğun olduğu Mağaza, Ofis, Petrol İstasyonu, WC vb. kapılarının temassız açılabilecek şekilde revize edilmesi korona virüsün yayılımını azaltmak söz konusu olduğunda çok daha pratik ve kullanışlı bir seçenektir.

Faberk Otomatik Kapı Temassız Kapı Otomasyonu Ürünleri ve Montaj Hizmetiyle Yanınızda..

Tel: 0.262 335 55 26

Ürünlerimizi İncelemek İçin : Tıklayın ->

İlgili Yazılar

Yorumunuz