Radarlı Kapı

Radarlı Kapı Sistemleri, hayatınıza konfor ve kolaylık getirir.

Faberk” marka otomatik kapılarımız ; klasik , modern ve geleneksel yapılarda kullanım için şık tasarımı ve kolay montajı ile en uygun çözümdür.
Otomatik yana kayar kapılar yerden tasarruf sağlar, şık ve çağdaştırlar. Otomatik yana kayar kapılar ile bir bina içerisinde her çeşit kullanım talebi gerçekleştirilebilmektedir. Farklı geçiş sistemleriyle sistem çalıştırılabilir.
Aşınmaya dayanıklı ve bakım gerektirmeyen motoru çok sessiz çalışır. Elektrik kesintisinde tüm işlevselliği ile çalışmaya devam etmektedir (akü kapasitesine bağlı olarak sınırlı süreli).
Kapı arasında veya önünde insan ve cisimlerin sıkışmalarını önlemek amacıyla, sistemde fotosel ve engel tanıma emniyet sistemleri kullanılmaktadır.

Radarlı / Fotoselli kapılar, ayrıca yapıların iklimlendirmesinde can alıcı bir konuma sahiptir; Radarlı kapının yaz / kış ayarları ile serinletilmiş veya ısıtılmış yapılarda ısı sarfiyatını en aza indirerek artı değer sağlar.

radarlı kapı
fotoselli kapı

Radarlı Kapılar Nerelerde Kullanılabilir?

Radar kapıları genellikle yaya akışlarının sık olduğu yerlerde kullanılır. Sıralama yapmanız gerekirse, aşağıda listelenen tüm lokasyonlarda radarlı kapıları kullanmanız uygun olacaktır:

  • – Plazalar
  • – Mağazalar
  • – Hastaneler
  • – Restoranlar
  • – Fabrikalar
  • – Alışveriş Merkezi (AVMler)
  • – Marketler

Birçok insanın çalıştığı veya genel olarak günlük giriş çıkış sayısının fazla olduğu her yerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca güvenlik sorunlarını azaltmak, ısı kaybı, mikrop ve tozun ilgili yere girmesini engelleyen en önemli faktör radarlı kapılardır.

Radarlı kapıları, Access Kontrol Sistemleri ile entegre çalışma özelliklerinden dolayı personel veya ziyaretçi trafiğini efektif olarak yapmak istediğiniz yapılarda tercih edebilirsiniz.

Koronavirüs (COVID-19) dünya çapında binlerce insanı etkiliyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), tüm ülkelerin işbirliğiyle bu virüsün yayılmasının önemli ölçüde yavaşlayacağı, kapsamlı kontrol önlemleri uygulanırsa durdurulabilir olduğunu topluluklara hatırlatıyor.

Pandeminin yayılmasını önleyen kapılar

Pek çok insan manüel kapıları kolları ile iterek açmaya çalışıyor. Ancak, binaya girmek veya çıkmak için ellerini kullanmaları gerektiğinde kapıyı nasıl açacaklarından emin değiller. Otomatik kapılı mekanlar sayesinde virüsün ellerden bulaşma ihtimali olmadığı için bu artık sorun olmaktan çıkıyor.

Otomatik kapılar, odaların içini tamamen izole ettikleri için günümüzde hastanelerde ve sağlık merkezlerinde vazgeçilmez hale gelmektedir. Otomatik kapılardan hermetik kapılar karantina şartlarında azami güvenlik sağlar. Günümüzde otomatik kapılar özellikel sağlık merkezleri için büyük kullanım ve önem taşımaktadır.

Aynı şekilde büyük bir yükleme ve boşaltma faaliyetinin olduğu ürünlerle çalışan depolarda da otomatik kapılar esastır. Çeviklik, mükemmel çalışabilirlik ve en iyi hijyen koşullarını sağlarlar . Mesafeler ve malzeme kullanımı konusunda katı olmamız gereken zamanlarda, konfor ve güvenlik sağlarlar.

Bu salgın sona erdiğinde otomatik kapıların nerelerde yararlı olabileceğini analiz etmek, tüm toplumun ortak yararı için iyi bir fikir olacaktır. Sadece yeni bir salgından kaçınmak için değil, aynı zamanda soğuk algınlığı ve gribe karşı güvenlik için de.

Covid 19 hastane temassız kapı
temassız ameliyathane kapısı